1

A tube of lipstick can cost anywhere from P200 to as high as P2,500—so it’s only right that you maximize its cost-per-wear.  Your get-the-most-out-of-this-lippie mantra? A little creativity does go a long way! In this quick tutorial, we show you how to create several looks with just one lipstick. Scroll down to see this product’s versatility.

(photos by Mike Dee) 

Get the latest updates from Female Network
Subscribe to our Newsletter!
Comments

Latest Stories

10 Ways to Make Your Expensive Shoes Last Forever

Show your favorite pairs some tender loving care with these tips

Serena Williams Weds Reddit Co-Founder in Magical Ball-Themed Wedding

The couple's two-month-old daughter was brought down the aisle in the arms of Serena's mother.
Load More Stories