1

A tube of lipstick can cost anywhere from P200 to as high as P2,500—so it’s only right that you maximize its cost-per-wear. Your get-the-most-out-of-this-lippie mantra? A little creativity does go a long way! In this quick tutorial, we show you how to create several looks with just one lipstick. Scroll down to see this product’s versatility.

(photos by Mike Dee)

ADVERTISEMENT - CONTINUE READING BELOW
CONTINUE READING BELOW
Recommended Videos
Get the latest updates from Female Network
Subscribe to our Newsletter!
Trending on Network

Latest Stories

Wedding Cake Designs That Are Simply Elegant

Many of these cakes are perfect for intimate weddings.
Load More Stories